DEHR33D102KN3A
Mfr.Part #
DEHR33D102KN3A
Description
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
7.5mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Depth :
5mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Radiation Hardening :
Capacitance :
1000pF
Packing Method :
Ammo Pack
Through Hole
Length :
12mm
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Datasheets
DEHR33D102KN3A
Murata Electronics DEHR33D102KN3A
DEH 1000pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.472Dia 12.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D102KN3A Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.472Dia 12.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is R.Powered by voltage of 2kV, it can be operated with a voltage of rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 7.5mm.
DEHR33D102KN3A Features
a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV