DEHR33D102KA3B
Mfr.Part #
DEHR33D102KA3B
Description
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL
Ceramic Capacitors
Diameter :
12mm
Lead Free :
Lead Free
Radial
REACH SVHC :
No SVHC
Packaging :
Bulk
Depth :
5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Lead Pitch :
7.5mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Lead Length :
25mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Package / Case :
Radial, Disc
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
2kV
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Capacitance :
1000pF
Radiation Hardening :
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Voltage :
2kV
Datasheets
DEHR33D102KA3B
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEHR33D102KA3B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Operating Temperature:-25°C~125°C, Package / Case:Radial, Disc, Mounting Type:Through Hole, Voltage:2kV, DEHR33D102KA3B pinout, DEHR33D102KA3B datasheet PDF, DEHR33D102KA3B amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEHR33D102KA3B ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEHR33D102KA3B
DEH 1000pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.472Dia 12.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D102KA3B Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.472Dia 12.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is R.Powered by voltage of 2kV, it can be operated with a voltage of rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 7.5mm.
DEHR33D102KA3B Features
a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV