DEHR33A221KA2B
Mfr.Part #
DEHR33A221KA2B
Description
CAP CER 220PF 1KV RADIAL
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Lead Length :
25mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Depth :
4.5mm
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Pitch :
5mm
Tolerance :
±10%
R
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
High Voltage, Low Dissipation Factor
Lead Free :
Lead Free
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Datasheets
DEHR33A221KA2B
Murata Electronics DEHR33A221KA2B
DEH 220pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33A221KA2B Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm.This coefficient equals R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 1kV allows it to function.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
DEHR33A221KA2B Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV