DEHR33A152KN2A
Mfr.Part #
DEHR33A152KN2A
Description
CAP CER 1500PF 1KV RADIAL
Length :
11mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Size Code :
Voltage - Rated DC :
1kV
Capacitance :
1500pF
Packaging :
Cut Tape (CT)
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Lead Pitch :
5mm
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Depth :
4.5mm
Datasheets
DEHR33A152KN2A
Murata Electronics DEHR33A152KN2A
DEH 1500pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.433Dia 11.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33A152KN2A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.433Dia 11.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 1kV, it can operate.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33A152KN2A Features
a size/dimension of 0.433Dia 11.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV