DEHR32E682KB2B
Mfr.Part #
DEHR32E682KB2B
Description
CAP CER 6800PF 250V RADIAL
Capacitance :
6800pF
Depth :
4mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Length :
12mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Lead Pitch :
5mm
Voltage - Rated DC :
250V
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 months ago)
Datasheets
DEHR32E682KB2B
Murata Electronics DEHR32E682KB2B
DEH 6800pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.472Dia 12.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E682KB2B Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.472Dia 12.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is R.Powered by voltage of 250V, it can be operated with a voltage of rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 5mm.
DEHR32E682KB2B Features
a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V