DEHR32E681KA2B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DEHR32E681KA2B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 250V RADIAL
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
R
Voltage - Rated DC :
250V
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Radial, Disc
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
680pF
Series :
DEH
Termination :
Radial
Lead/Base Style :
Straight
Number of Terminations :
2
Depth :
4mm
Feature :
High Voltage, Low Dissipation Factor
Length :
6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Diameter :
600 µm
Lead Pitch :
5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size Code :
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Ceramic
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Packaging :
Bulk
Multilayer :
No
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Style :
Formed Leads
Temperature Characteristics Code :
R
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Datasheets
DEHR32E681KA2B
Murata Electronics DEHR32E681KA2B
DEH 680pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.236Dia 6.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E681KA2B Overview
This device's program size/dimension is 0.236Dia 6.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 250V can be used for operation.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR32E681KA2B Features
a size/dimension of 0.236Dia 6.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V