DEHR32E472KN2A
Mfr.Part #
DEHR32E472KN2A
Description
CAP CER 4700PF 250V RADIAL
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Depth :
4mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
250V
Packing Method :
Ammo Pack
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Lead Style :
Straight
Length :
10mm
Lead Pitch :
5mm
Capacitance :
4700pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Radiation Hardening :
No
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
DEHR32E472KN2A
Murata Electronics DEHR32E472KN2A
DEH 4700pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.394Dia 10.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E472KN2A Overview
Ceramic capacitor is 0.394Dia 10.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to R.A voltage of 250V is required to operate this capacitor.A capacitor's lead pitch is the distance between adjacent threads, and it is 5mm.
DEHR32E472KN2A Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V