DEHR32E472KA2B
Mfr.Part #
DEHR32E472KA2B
Description
CAP CER 4700PF 250V RADIAL
Depth :
4mm
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Pbfree Code :
yes
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Tolerance :
±10%
Length :
10mm
Voltage - Rated DC :
250V
Capacitance :
4700pF
Lead Pitch :
5mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
DEHR32E472KA2B
Murata Electronics DEHR32E472KA2B
DEH 4700pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.394Dia 10.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E472KA2B Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.394Dia 10.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 250V, it can operate.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR32E472KA2B Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V