DEHR32E471KN2A
Mfr.Part #
DEHR32E471KN2A
Description
CAP CER 470PF 250V RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Lead/Base Style :
Straight
Length :
6mm
Voltage - Rated DC :
250V
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Box (TB)
Through Hole
Packing Method :
Ammo Pack
Depth :
4mm
HTS Code :
Capacitance :
470pF
Lead Pitch :
5mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Datasheets
DEHR32E471KN2A
Murata Electronics DEHR32E471KN2A
DEH 470pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.236Dia 6.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E471KN2A Overview
A 0.236Dia 6.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is R.This device can operate on voltage - Rated DC of 250V.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR32E471KN2A Features
a size/dimension of 0.236Dia 6.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V