DEHR32E471KB2B
Mfr.Part #
DEHR32E471KB2B
Description
CAP CER 470PF 250V RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Radial, Disc
Pbfree Code :
yes
Depth :
4mm
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
5mm
Voltage - Rated DC :
250V
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Length :
6mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Packaging :
Bulk
Capacitance :
470pF
Datasheets
DEHR32E471KB2B
Murata Electronics DEHR32E471KB2B
DEH 470pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.236Dia 6.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E471KB2B Overview
A program's size/dimension is 0.236Dia 6.00mm for this device.Its coefficient is R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 250V, it is capable of operating.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 5mm.
DEHR32E471KB2B Features
a size/dimension of 0.236Dia 6.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V