DEHR32E471KA2B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DEHR32E471KA2B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 250V RADIAL
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Radial, Disc
Capacitance :
470pF
HTS Code :
Feature :
High Voltage, Low Dissipation Factor
Multilayer :
No
Length :
6mm
Series :
DEH
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Size Code :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±10%
Composition :
Ceramic
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
R
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Characteristics Code :
R
Radiation Hardening :
No
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Lead Diameter :
600 µm
Voltage - Rated DC :
250V
Depth :
4mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Style :
Formed Leads
Termination :
Radial
Lead Pitch :
5mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Datasheets
DEHR32E471KA2B
Murata Electronics DEHR32E471KA2B
DEH 470pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.236Dia 6.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E471KA2B Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.236Dia 6.00mm.This coefficient equals R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 250V allows it to function.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
DEHR32E471KA2B Features
a size/dimension of 0.236Dia 6.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V