DEHR32E332KN2A
Mfr.Part #
DEHR32E332KN2A
Description
CAP CER 3300PF 250V RADIAL
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Depth :
4mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Voltage - Rated DC :
250V
Lead Pitch :
5mm
HTS Code :
Packing Method :
Ammo Pack
Capacitance :
3300pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Length :
9mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 months ago)
Datasheets
DEHR32E332KN2A
Murata Electronics DEHR32E332KN2A
DEH 3300pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.354Dia 9.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E332KN2A Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.354Dia 9.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is R.Powered by voltage of 250V, it can be operated with a voltage of rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 5mm.
DEHR32E332KN2A Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V