DEHR32E332KB2B
Mfr.Part #
DEHR32E332KB2B
Description
CAP CER 3300PF 250V RADIAL
Capacitance :
3300pF
Lead Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Lead Pitch :
5mm
Length :
9mm
Depth :
4mm
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Datasheets
DEHR32E332KB2B
Murata Electronics DEHR32E332KB2B
DEH 3300pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.354Dia 9.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E332KB2B Overview
Programs on this device are of 0.354Dia 9.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 250V Volts DC - Rated DC.There is no pitch on capacitors. The pitch on capacitors is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR32E332KB2B Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V