DEHR32E332KA2B
Mfr.Part #
DEHR32E332KA2B
Description
CAP CER 3300PF 250V RADIAL
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Length :
9mm
Lead Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Depth :
4mm
Voltage - Rated DC :
250V
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Tolerance :
±10%
Size Code :
Pbfree Code :
yes
Lead Pitch :
5mm
Capacitance :
3300pF
Packaging :
Bulk
Datasheets
DEHR32E332KA2B
Murata Electronics DEHR32E332KA2B
DEH 3300pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.354Dia 9.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E332KA2B Overview
Ceramic capacitor is 0.354Dia 9.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to R.A voltage of 250V is required to operate this capacitor.A capacitor's lead pitch is the distance between adjacent threads, and it is 5mm.
DEHR32E332KA2B Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V