DEHR32E331KN2A
Mfr.Part #
DEHR32E331KN2A
Description
CAP CER 330PF 250V RADIAL
Voltage - Rated DC :
250V
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads
600 µm
Packing Method :
Ammo Pack
Length :
6mm
Depth :
4mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Lead Pitch :
5mm
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Size Code :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
330pF
Datasheets
DEHR32E331KN2A
Murata Electronics DEHR32E331KN2A
DEH 330pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.236Dia 6.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E331KN2A Overview
A program's size/dimension is 0.236Dia 6.00mm for this device.Its coefficient is R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 250V, it is capable of operating.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 5mm.
DEHR32E331KN2A Features
a size/dimension of 0.236Dia 6.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V