DEHR32E331KB2B
Mfr.Part #
DEHR32E331KB2B
Description
CAP CER 330PF 250V RADIAL
Depth :
4mm
Length :
6mm
DEH
Temperature Characteristics Code :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
5mm
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Size Code :
Straight
Multilayer :
Capacitance :
330pF
Lead Style :
Formed Leads
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
±10%
Datasheets
DEHR32E331KB2B
Murata Electronics DEHR32E331KB2B
DEH 330pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.236Dia 6.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E331KB2B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.236Dia 6.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 250V.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 5mm.
DEHR32E331KB2B Features
a size/dimension of 0.236Dia 6.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V