DEBE33F222ZN3A
Mfr.Part #
DEBE33F222ZN3A
Description
CAP CER 2200PF 3.15KV RADIAL
E
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Capacitance :
2200pF
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 months ago)
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead/Base Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Pitch :
7.5mm
Voltage :
3.15kV
Length :
10mm
Tolerance :
-20% +80%
Depth :
6mm
Size Code :
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Datasheets
DEBE33F222ZN3A
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBE33F222ZN3A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C~85°C, Package / Case:Radial, Disc, Voltage:3.15kV, Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, DEBE33F222ZN3A pinout, DEBE33F222ZN3A datasheet PDF, DEBE33F222ZN3A amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBE33F222ZN3A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBE33F222ZN3A
DEB 2200pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.394Dia 10.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBE33F222ZN3A Overview
Ceramic capacitor is 0.394Dia 10.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to E.A voltage of 3.15kV is required to operate this capacitor.A capacitor's lead pitch is the distance between adjacent threads, and it is 7.5mm.
DEBE33F222ZN3A Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm
with E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV