DEBE33A102ZP2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DEBE33A102ZP2A
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
1kV
Package / Case :
Radial, Disc
Size Code :
Capacitance :
1000pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Lead Style :
Straight
Tolerance :
-20% +80%
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Packing Method :
Ammo Pack
Material :
Ceramic
Packaging :
Cut Tape (CT)
Series :
DEB
Temperature Characteristics Code :
E
Feature :
High Voltage
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Multilayer :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Depth :
4mm
Radiation Hardening :
No
Lead Pitch :
5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Coefficient :
E
Number of Terminations :
2
Lead Diameter :
600 µm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 months ago)
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Termination :
Radial
Voltage :
1kV
Datasheets
DEBE33A102ZP2A
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBE33A102ZP2A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial, Disc, Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-25°C~85°C, Voltage:1kV, DEBE33A102ZP2A pinout, DEBE33A102ZP2A datasheet PDF, DEBE33A102ZP2A amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBE33A102ZP2A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBE33A102ZP2A
DEB 1000pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.197Dia 5.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBE33A102ZP2A Overview
A 0.197Dia 5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is E.This device can operate on voltage - Rated DC of 1kV.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEBE33A102ZP2A Features
a size/dimension of 0.197Dia 5.00mm
with E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV