DEBE33D103ZN7A
Mfr.Part #
DEBE33D103ZN7A
Description
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL
Tolerance :
-20% +80%
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Lead Free :
Lead Free
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Termination :
Radial
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Feature :
High Voltage
Radiation Hardening :
No
Lead Style :
Formed Leads
Lead Diameter :
600 µm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Pbfree Code :
yes
Material :
Ceramic
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Pitch :
7.5mm
Height Seated (Max) :
0.748 19.00mm
HTS Code :
Lead/Base Style :
Straight
Capacitance :
10000pF
Depth :
5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
2kV
Length :
16mm
Datasheets
DEBE33D103ZN7A
Murata Electronics DEBE33D103ZN7A
DEB 10000pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.630Dia 16.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBE33D103ZN7A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.630Dia 16.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is E.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 2kV.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEBE33D103ZN7A Features
a size/dimension of 0.630Dia 16.00mm
with E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV