DEBE33A103ZN3A
Mfr.Part #
DEBE33A103ZN3A
Description
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL
Height Seated (Max) :
0.630 16.00mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Packing Method :
Ammo Pack
2
Length :
13mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Size / Dimension :
0.512Dia 13.00mm
Size Code :
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Pitch :
7.5mm
No
Lead/Base Style :
High Voltage
Voltage :
1kV
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
-20% +80%
Depth :
4mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Composition :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Lead Style :
Formed Leads
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
DEBE33A103ZN3A
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBE33A103ZN3A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Package / Case:Radial, Disc, Operating Temperature:-25°C~85°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:1kV, DEBE33A103ZN3A pinout, DEBE33A103ZN3A datasheet PDF, DEBE33A103ZN3A amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBE33A103ZN3A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBE33A103ZN3A
DEB 10000pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.512Dia 13.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBE33A103ZN3A Overview
Programs on this device are of 0.512Dia 13.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with E being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 1kV Volts DC - Rated DC.There is no pitch on capacitors. The pitch on capacitors is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEBE33A103ZN3A Features
a size/dimension of 0.512Dia 13.00mm
with E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV