DEBE33A472ZN2A
Mfr.Part #
DEBE33A472ZN2A
Description
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL
Capacitance :
4700pF
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Packing Method :
Ammo Pack
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Depth :
4mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Through Hole
Material :
Ceramic
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 months ago)
Tolerance :
-20% +80%
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Lead Pitch :
5mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Length :
9mm
Datasheets
DEBE33A472ZN2A
Murata Electronics DEBE33A472ZN2A
DEB 4700pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.354Dia 9.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBE33A472ZN2A Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.354Dia 9.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is E.Ceramic capacitor runs on voltage of 1kV - Rated DC.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
DEBE33A472ZN2A Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV