DEBE33D103ZA4B
Mfr.Part #
DEBE33D103ZA4B
Description
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Tolerance :
-20% +80%
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Pitch :
7.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Voltage
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.748 19.00mm
Capacitance :
10000pF
Datasheets
DEBE33D103ZA4B
DEB 10000pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.630Dia 16.00mm -25°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBE33D103ZA4B Overview
Ceramic capacitor is 0.630Dia 16.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to E.A capacitor's lead pitch is the distance between adjacent threads, and it is 7.5mm.
DEBE33D103ZA4B Features
a size/dimension of 0.630Dia 16.00mm