DEBE33D222ZB2B
Mfr.Part #
DEBE33D222ZB2B
Description
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL
High Voltage
Length :
8mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated DC :
2kV
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Through Hole
Composition :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
5mm
Lead/Base Style :
Straight
Depth :
5mm
Lead Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
-20% +80%
Datasheets
DEBE33D222ZB2B
Murata Electronics DEBE33D222ZB2B
DEB 2200pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.315Dia 8.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBE33D222ZB2B Overview
A 0.315Dia 8.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is E.This device can operate on voltage - Rated DC of 2kV.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEBE33D222ZB2B Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
with E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV