DEBE33D102ZA2B
Mfr.Part #
DEBE33D102ZA2B
Description
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL
Tolerance :
-20% +80%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
1000pF
Lead Pitch :
5mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Lead Style :
Formed Leads
Depth :
5mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Length :
25mm
E
Composition :
Ceramic
Datasheets
DEBE33D102ZA2B
Murata Electronics DEBE33D102ZA2B
DEB 1000pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.236Dia 6.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBE33D102ZA2B Overview
A program's size/dimension is 0.236Dia 6.00mm for this device.Its coefficient is E and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 2kV, it is capable of operating.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 5mm.
DEBE33D102ZA2B Features
a size/dimension of 0.236Dia 6.00mm
with E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV