DEBE33D222ZN2A
Mfr.Part #
DEBE33D222ZN2A
Description
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL
Tolerance :
-20% +80%
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Packing Method :
Ammo Pack
Depth :
5mm
Material :
Ceramic
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated DC :
2kV
Length :
8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Pitch :
5mm
Datasheets
DEBE33D222ZN2A
Murata Electronics DEBE33D222ZN2A
DEB 2200pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.315Dia 8.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBE33D222ZN2A Overview
This device's program size/dimension is 0.315Dia 8.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 2kV can be used for operation.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DEBE33D222ZN2A Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
with E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV