DEBE33F222ZA3B
Mfr.Part #
DEBE33F222ZA3B
Description
CAP CER 2200PF 3.15KV RADIAL
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Voltage :
3.15kV
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Depth :
6mm
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ceramic
Lead Length :
25mm
Lead Pitch :
7.5mm
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Tolerance :
-20% +80%
Capacitance :
2200pF
Packaging :
Bulk
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Size Code :
Datasheets
DEBE33F222ZA3B
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBE33F222ZA3B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:3.15kV, Operating Temperature:-25°C~85°C, Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Radial, Disc, DEBE33F222ZA3B pinout, DEBE33F222ZA3B datasheet PDF, DEBE33F222ZA3B amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBE33F222ZA3B ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBE33F222ZA3B
DEB 2200pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.394Dia 10.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBE33F222ZA3B Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.394Dia 10.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is E.Powered by voltage of 3.15kV, it can be operated with a voltage of rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 7.5mm.
DEBE33F222ZA3B Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm
with E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV