DEBE33F102ZP3A
Mfr.Part #
DEBE33F102ZP3A
Description
CAP CER 1000PF 3.15KV RADIAL
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Material :
Capacitance :
1000pF
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage :
3.15kV
Lead Style :
Straight
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Tolerance :
-20% +80%
Length :
7mm
Lead Pitch :
7.5mm
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Depth :
6mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 months ago)
Datasheets
DEBE33F102ZP3A
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBE33F102ZP3A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial, Disc, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-25°C~85°C, Voltage:3.15kV, Mounting Type:Through Hole, DEBE33F102ZP3A pinout, DEBE33F102ZP3A datasheet PDF, DEBE33F102ZP3A amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBE33F102ZP3A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBE33F102ZP3A
DEB 1000pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.276Dia 7.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBE33F102ZP3A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.276Dia 7.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 3.15kV, it can operate.7.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEBE33F102ZP3A Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV