DEBE33F102ZD3B
Mfr.Part #
DEBE33F102ZD3B
Description
CAP CER 1000PF 3.15KV RADIAL
Ceramic Capacitors
Radiation Hardening :
No
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Tolerance :
-20% +80%
Length :
7mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Capacitance :
1000pF
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
HTS Code :
Lead Pitch :
7.5mm
Depth :
6mm
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Style :
Straight
Datasheets
DEBE33F102ZD3B
Murata Electronics DEBE33F102ZD3B
DEB 1000pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.276Dia 7.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBE33F102ZD3B Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.276Dia 7.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is E.Powered by voltage of 3.15kV, it can be operated with a voltage of rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 7.5mm.
DEBE33F102ZD3B Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV