17FPR080E
Mfr.Part #
17FPR080E
Description
RES 0.08 OHM 1% 7W AXIAL
Stock
107
In Stock :
107
Rated Power Dissipation (P) :
7W
Voltage - Rated DC :
1.5kV
Lead Pitch :
5.08mm
Resistance :
80mOhm
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.375Diax1.500L 9.53mmx38.10mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Max Power Dissipation :
7W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
7W