17FPR050E
Mfr.Part #
17FPR050E
Description
RES 0.05 OHM 1% 7W AXIAL
Stock
99
In Stock :
99
Size / Dimension :
0.375Diax1.500L 9.53mmx38.10mm
Diameter :
9.53mm
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Resistance :
50mOhm
Lead Pitch :
5.08mm
Voltage - Rated DC :
1.5kV
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
7W