17FPR030E
Mfr.Part #
17FPR030E
Description
RES 0.03 OHM 1% 7W AXIAL
Stock
48
In Stock :
48
Voltage - Rated DC :
1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Lead Diameter :
810 μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
7W
Tolerance :
±1%
Lead Pitch :
5.08mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.500L 9.53mmx38.10mm
Resistance :
30mOhm
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
17FPR030E
Ohmite 17FPR030E
Through Hole FIXED RESISTOR, 30mOhm, Metal Element,