12KPE64AH
Mfr.Part #
12KPE64AH
Description
TVS DIODE 64VWM UNI
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
116.5A
Working Voltage :
64 V
Termination Style :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Power - Peak Pulse :
12000W (12kW)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V