12KPE22AH
Mfr.Part #
12KPE22AH
Description
TVS DIODE 22VWM UNI
Product Category :
Termination Style :
Axial
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
P-600/R-6
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
323.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Working Voltage :
22 V
Power Line Protection :
No
Package / Case :
Power - Peak Pulse :
12000W (12kW)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
37.1V