12KPE26CAH
Mfr.Part #
12KPE26CAH
Description
TVS DIODE 26VWM BI
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
44V
Polarity :
Bidirectional
Working Voltage :
26 V
Package / Case :
Axial
Power Line Protection :
No
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V
Automotive, AEC-Q101, 12KPExxH
Termination Style :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
272.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Product Type :
TVS Diodes
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Power - Peak Pulse :
12000W (12kW)