12KPE30CAH
Mfr.Part #
12KPE30CAH
Description
TVS DIODE 30VWM BI
Product Category :
Polarity :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
12000W (12kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Axial
Bidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
236.7A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
50.7V
Working Voltage :
30 V
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)