12KPE30AH
Mfr.Part #
12KPE30AH
Description
TVS DIODE 30VWM UNI
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
50.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Working Voltage :
30 V
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Termination Style :
Through Hole
Polarity :
Unidirectional
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
236.7A
Power - Peak Pulse :
12000W (12kW)