12KPE36AH
Mfr.Part #
12KPE36AH
Description
TVS DIODE 36VWM UNI
Working Voltage :
36 V
Product Type :
TVS Diodes
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
12000W (12kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
59.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
200.7A