12KPE58CAH
Mfr.Part #
12KPE58CAH
Description
TVS DIODE 58VWM BI
Axial
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V
Working Voltage :
58 V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
128.2A
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Polarity :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
12000W (12kW)