12KPE43AH
Mfr.Part #
12KPE43AH
Description
TVS DIODE 43VWM UNI
Active
Termination Style :
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Product Type :
TVS Diodes
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Capacitance @ Frequency :
Power - Peak Pulse :
12000W (12kW)
Working Voltage :
43 V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
171.9A
Unidirectional Channels :
1
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.8V