TM3B686M004CBA
Mfr.Part #
TM3B686M004CBA
Description
CAP TANT 68UF 20% 4V 1411
Height :
1.9mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
68µF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4V
Width :
2.794mm
Length :
3.5052mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Depth :
2.8mm