TM3B106K016LBA
Mfr.Part #
TM3B106K016LBA
Description
CAP TANT 10UF 10% 16V 1411
Height :
1.9mm
Depth :
2.8mm
Width :
2.794mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Voltage - Rated :
16V
Length :
3.5052mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm