TM3B156M016HBA
Mfr.Part #
TM3B156M016HBA
Description
CAP TANT 15UF 20% 16V 1411
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Length :
3.5052mm
Voltage - Rated :
16V
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
15μF
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Height :
1.9mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Width :
2.794mm
Depth :
2.8mm