TM3B156K016EBA
Mfr.Part #
TM3B156K016EBA
Description
CAP TANT 15UF 10% 16V 1411
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.5052mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Depth :
2.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.794mm
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.9mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
15μF
Voltage - Rated :
16V