TM3B106K016CBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3B106K016CBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 10% 16V 1411
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Case Code (Metric) :
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Width :
2.8mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Tolerance :
±10%
Feature :
High Reliability
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Type :
Molded
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
16V
Ripple Current :
210mA
Dissipation Factor :
1.6 %
Depth :
2.8mm
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
10μF
Height :
1.9mm
Voltage - Rated :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Leakage Current :
4μA
Case Code (Imperial) :
Manufacturer Size Code :
B
Length :
3.5mm