TM3B106K016EBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3B106K016EBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 10% 16V 1411
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
10μF
Height :
1.9mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Manufacturer Size Code :
B
Type :
Molded
Tolerance :
±10%
Length :
3.5052mm
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Depth :
2.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Feature :
High Reliability
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.794mm
Voltage - Rated :
16V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C