TM3B106M016EBA
Mfr.Part #
TM3B106M016EBA
Description
CAP TANT 10UF 20% 16V 1411
Tantalum Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.8mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Voltage - Rated :
16V
Packaging :
Bulk
Height :
1.9mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
2.794mm
Length :
3.5052mm
Tolerance :
±20%