TM3B156K016HBA
Mfr.Part #
TM3B156K016HBA
Description
CAP TANT 15UF 10% 16V 1411
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Width :
2.794mm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
2.8mm
Length :
3.5052mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Height :
1.9mm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
15μF