TM3B106M016HBA
Mfr.Part #
TM3B106M016HBA
Description
CAP TANT 10UF 20% 16V 1411
Voltage - Rated :
16V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
1.9mm
Length :
3.5052mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
2.8mm
Width :
2.794mm
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
10μF