TM3B156M016LBA
Mfr.Part #
TM3B156M016LBA
Description
CAP TANT 15UF 20% 16V 1411
Height :
1.9mm
Voltage - Rated :
16V
Depth :
2.8mm
Capacitance :
15μF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.5052mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Width :
2.794mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm