TM3B156K016CBA
Mfr.Part #
TM3B156K016CBA
Description
CAP TANT 15UF 10% 16V 1411
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Leakage Current :
2.4µA
Dissipation Factor :
6 %
Min Operating Temperature :
-55°C
14 Weeks
Case Code (Metric) :
Weight :
65.005457mg
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
15μF
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Height :
1.9mm
Tolerance :
±10%
Ripple Current :
210mA
Depth :
2.8mm
Width :
2.8mm
Voltage - Rated :
16V
Length :
3.5mm
Case Code (Imperial) :
Bulk
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm